Wróć Wróć

Padomes

Padomes
Redzēt visu

Instrukcijas

Instrukcijas
Redzēt visu

Biežāk uzdotie jautājumi

Biežāk uzdotie jautājumi
Redzēt visu

Novade vai recirkulācija - daudzi cilvēki, kuri saskaras ar virtuves tvaika nosūcēja izvēli, uzdod sev šo jautājumu. Gadās arī tā, ka daži klienti nezina, ka tvaiak nosūcējs var darboties vienā no diviem norādītajiem režīmiem - novadit gaisu uz ārpusi vai kā smakas absorbētājs. Tomēr jāatceras, ka tvaika nosūcējs vienlaikus nevar darboties norādītajos režīmos. Kāda ir atšķirība starp gaisa novadi un recirkulāciju?

 Tvaika nosūcēja ekspulatācija gaisa nosūkšanas režīmā notiek tad, kad ierīce ir pievienota ventilācijas kanālam vai skurstenim. Visu veidu tvaiki un nevēlamās smakas tiek noņemtas caur ventilācijas kanālu uz ārpusi. Šajā režīmā tvaika nosūcēja darbība ir efektīva, turklāt ar ierīces darbību saistītās izmaksas ir daudz zemākas. Nav nepieciešams izmantot un nomainīt kokogļu filtrus. Šis risinājums garantē labu gaisa apmaiņu telpā un nodrošina efektīvu mitruma un visu veidu smaku un tvaiku noņemšanu. Ir svarīgi, lai telpā, kurā tvaika nosūcējs darbojas gaisa novades režīmā, ir vismaz divi ventilācijas kanāli: viens tvaika nosūcējam, otrs - pašas telpas ventilācijai. Ja tas nav iespējams, mēģiniet nodrošināt telpu ar pietiekamu svaigā gaisa padevi, piemēram, atverot logu vai durvis. Nosūcēju, kas darbojas novades režīmā, nevar savienot ar izplūdes kanāliem, pie kuriem ir pievienotas ierīces, kas sadedzina gāzi vai citu degvielu. Pirms iegādes ir jāizpēta jautājumu par nākotnes virtuves tvaika nosūcēja darbības režīma izvēli, jo dažas ierīces darbojas tikai recirkulācijas režīmā.

Tvaika nosūcējus kuri darbojas recirkulācijas režīmā nav jāpievieno ventilācijas kanālam. Tie attīra gaisu caur kokogļu filtriem. Šādu ierīču darbības laikā ārā netiek noņemts siltais gaiss, tādējādi paaugstinot jūsu mājas energoefektivitātes līmeni, kas ir ļoti svarīgi aukstajai sezonai.

Visi NORTBERG tvaika nosūcēji, kas darbojas gaisa novades režīmā, var darboties arī recirkulācijas režīmā.

NORTBERG zīmola klāsts ietilpst dažāda veida virtuves tvaika nosūcēju: pie sienas piestiprināti (pazīstami arī kā vertikāli vai slīpi), salu, iebūvēti, griestu un tvaika nosūcēji, kas integrēti darba virsmā. Visi šie tvaika nosūcēji ir veidoti ar vislielāko rūpību un labākajiem materiāliem, ieskaitot augstas kvalitātes nerūsējošo tēraudu un rūdītu stiklu. Visiem modeļiem ir mūsdienīgs izskats, pateicoties kuriem viņi pievērsīsies prasmīgākiem estētiem un rotās jebkuru virtuvi.

Ir zināms, ka tvaika nosūcējs ir neaizstājams katras mājas elements. Lai ierīce darbotos pareizi un efektīvi, ir jāizvēlas tvaika nosūcēju, kura ietilpība ir pietiekama jūsu virtuvei. Kas tad ir tvaika nosūcēja veiktspēja? Virtuves tvaika nosūcēja veiktspēja ir nekas cits kā gaisa tilpums, ko tvaika nosūcējs var filtrēt stundas laikā. Optimālai veiktspējai jāspēj pilnībā nomainīt gaisu telpā 6 reizes vienas stundas laikā. Veiktspējas jaudu mēra kubikmetros stundā (m3 / h).

Tvaika nosūcēja tehniskajās īpašībās mēs vienmēr norādām turbīnas maksimālo veiktspēju. Jāatzīmē, ka tvaika nosūcējs ar pārāk zemu efektivitāti nedarbosies efektīvi lielā virtuvē, un tā iegāde jums var kļūt bezjēdzīga. Tvaika nosūcēja darbību ietekmē ventilācijas kanāla diametrs, pie kura ierīce ir savienota, pareiza uzstādīšana, tauku (alumīnija) filtra piesārņojuma pakāpe, kā arī caurules diametrs, kas savieno tvaika nosūcēju un ventilācijas kanālu (caurules, kuru diametrs ir mazāks par 150 mm, samazina ierīces efektivitāti un palielina gaisa plūsmas troksni) ...
 

Svarīgs aspekts, kas jāņem vērā, izvēloties tvaika nosūcēju, ir ierīces darbības laikā radītā trokšņa līmenis. Diemžēl virtuves tvaika nosūcēji ir ierīces, kas nedarbojas klusi, taču jums jāņem vērā, ka tie nedarbojas visu laiku, jo mēs tos ieslēdzam tikai tad, kad ir šāda vajadzība. Trokšņa līmenis, kad tviaka nosūcējs darbojas ar maksimālo ātrumu, nedrīkst pārsniegt 70 decibelus. Turklāt ierīces normālā darbības režīmā nevajadzētu traucēt sarunas, radio klausīšanos vai televizora skatīšanos. Pirms pirkuma veikšanas jums jājautā pārdevējam, ar kādu tvaika nosūcēju ātrumu attiecas aprakstītais trokšņa līmenis.

Elements, kas tvaika nosūcēja darbības laikā rada troksni, parasti ir turbīna. Lai samazinātu trokšņa līmeni, mūsu turbīnās mēs izmantojam īpašus sakausējumu veidus. Turklāt turbīnas ir konstruētas tā, lai gaiss, kas iet caur tām, sasniegtu vismazāko pretestību, ievērojami samazinot trokšņa līmeni. Samazināt tauku filtru radīto troksni var izmantojot blīvējuma lenti vietās, kur filtra malas saskaras ar tvaika nosūcēja korpusu, lai novērstu filtra vibrācijas. Vēl viens tvaika nosūcēja pārmērīga trokšņa līmeņa iemesls var būt arī nepareiza uzstādīšana, tāpēc īpaša uzmanība vispirms jāpievērš ierīces pareizai uzstādīšanai.

Filtri ir viens no galvenajiem tvaika nosūcēja elementiem. Tie ir sadalīti divos galvenajos veidos: tauku un kokogļu.


Tauku filtri ir uzstādīti visu veidu tvaika nosūcējiem, kas darbojas gan gaisa novadei, gan recirkulācijai. Tie ir paredzēti, lai satvertu taukus, kas izdalās gatavošanas laikā, lai ierīces iekšpuse paliktu tīra. Parasti šie filtri ir izgatavoti no alumīnija vai nerūsējošā tērauda. Alumīnija filtri rada mazāk trokšņa un ir izturīgāki. Lai novērstu tauku filtru radīto troksni, tiek izmantotas blīvēšanas sloksnes, pateicoties kurām filtra malas cieši piestiprinās pie tvaika nosūcēja korpusa, novēršot vibrācijas. Visi tauku filtri ir piestiprināti pie korpusa ar metāla spailēm. Šāda veida filtru nomaiņas biežums ir individuāls jautājums, jo tas ir atkarīgs no tvaika nosūcēja lietošanas biežuma. Ir papīra un akrila filtri, taču to kalpošanas laiks ir daudz mazāks nekā alumīnija.


Kokogļu filtrus izmanto tikai recirkulācijas tvaika nosūcējos. To mērķis ir absorbēt un samazināt nevēlamu smaku intensitāti. Šādu filtru tīrīšana nav iespējama to ķīmisko īpašību dēļ. Kokogles filtru kvalitāte var ievērojami atšķirties, tāpēc to kalpošanas laiks var atšķirties no dažiem mēnešiem līdz gadam. Kokogļu filtri reti ir tvaika nosūcēju standartaprīkojumā, un vairumā gadījumu tie jāiegādājas atsevišķi.

Lai veiktu vislabāko iespējamo veidu un ilgstoši saglabātu pievilcīgu izskatu, tvaika nosūcējam jābūt izgatavotām no atbilstošas ​​kvalitātes materiāliem, kas ir izturīgi pret gatavošanās laikā radušos augsto temperatūru. Nortberg tvaika nosūcēji ir izgatavoti no šādiem materiāliem:

Nerūsējošais tērauds

Nerūsējošais tērauds sastāv no tērauda ar pievienotu hromu un niķeli. Niķelis ne tikai padara tvaika nosūcēja virsmu spīdīgu, bet arī uzlabo tā izturību. Loksnes, no kuras izgatavotas tvaika nosūcēji, biezums svārstās no 0,5 līdz 0,8 mm. Jo lielāks ir metāla biezums, jo masīvāks un stiprāks ir izstrādājums.

Krāsots tērauds

Tērauda loksnes ir pārklātas ar krāsu, kas uzklāta ar pulvera metodi.

Rūdītā stikla

Tāpat kā nerūsējošā tērauda gadījumā, jo biezāks stikls, no kura izgatavota kapuce, jo labāka produkta kvalitāte. Stikls ir viens no populārākajiem materiāliem virtuves tvaika nosūcēja izgatavošanai. Rūdīts stikls ir drošs un higiēnisks materiāls, kuru ir viegli notīrīt, nebojājot to.

Koks

Koks ir vismazāk populārs materiāls tvaika nosūcēja dekorēšanai. Visbiežāk koku izmanto, lai izgatavotu retro stila virtuves tvaika nosūcējus. Parasti tie ir dižskābardis, ozols, osis vai alksnis. Koka virsmu var krāsot vai sagatavot pārklājumam jebkurā klienta izvēlētā krāsā.

Pareiza virtuves nosūcēja veida izvēle ir ļoti svarīgs jautājums. Ne katrs kapuces veids ir piemērots katrai virtuvei. Vispiemērotākā varianta izvēli diktēs ne tikai estētiskie apsvērumi, bet arī katra klienta individuālās vajadzības. Mūsdienās tirgū ir daudz veidu tvaika nosūcēju, taču tos visus var klasificēt vienā no divām grupām: tvaika nosūcēji, kas stāv atsevišķi (vairumā gadījumu tie ir sienas un salu modeļi), vai iebūvēti tvaika nosūcēji.

Tvaika nosūcēji, kas stāv atsevišķi:

 

Salas tvaika nosūcēji

Tie ir ļoti līdzīgi sienas tvaika nosūcējiem, taču galvenā atšķirība ir tā, ka tie ir piestiprināti pie griestiem, nevis pie sienas. Kā norāda nosaukums, salas tvaika nosūcējs atrodas tieši virs plīts virsmas virtuves vidū. Šis tvaika nosūcēja tips ir ļoti efektīvs, un tas tiek parādīts daudzos dizaina risinājumos.

Iebūvētie tvaika nosūcēji

Šāda veida ierīces ir uzstādītas virtuves mēbelēs un tādējādi ir gandrīz neredzamas. Tie ir paredzēti tiem, kas augsti vērtē racionālu telpas izmantošanu virtuvē.

Iebūvētie tvaika nosūcēji ir sadalīti divos veidos:

- pilnībā iebūvētie (tvaika nosūcēji, kas ir pilnībā uzstādīti virtuves mēbelēs, un no virtuves skapja apakšas paliek redzams tikai dekoratīvais tvaiku un smaku absorbētājs)

- teleskopiskie (tvaika nosūcēji, kas uzstādīti virtuves mēbelēs, bet papildus dekoratīvam tvaiku un smakas absorbētājam ir redzams arī ievelkams priekšējais panelis).

 Tvaika nosūcēja ekspluatācija ir diezgan vienkārša, jo vadību veic ar ērtiem un saprotamiem līdzekļiem. Parasti tvaika nosūcēja vadība aprobežojas ar ieslēgšanas / izslēgšanas pogas nospiešanu.

Kopējie tvaika nosūcēja vadības veidi ietver:

Skārienvadība

Skārienvadības bloks ļauj kontrolēt tvaika nosūcēja galvenās funkcijas, izmantojot taustes piktogrammas, kā arī var kontrolēt papildu funkcijas, piemēram, taimeri, filtra maiņas sensoru un tamlīdzīgi.

Elektroniska vadība ("soft touch")

Šajā gadījumā turbīnas vai apgaismojuma intensitātes pakāpe tiek regulēta, izmantojot pogas, kas reaģē uz vieglu pieskārienu. Tvaika nosūcēji ar šāda veida vadību parasti ir aprīkoti ar LCD displeju.

Mehāniskā vadība

Šis vadības veids ietver atbilstošu tvaika nosūcēja parametru (apgaismojuma, jaudas, ieslēgšanas un izslēgšanas) iestatīšanu, izmantojot mehāniskās pogas, kas atrodas uz tvaika nosūcēja.

Tālvadība

Tvaika nosūcēja darbības parametri tiek iestatīti attālināti, izmantojot īpašu tālvadības pulti. Bieži vien šī opcija ir papildus pieejama tvaika nosūcējiem, kas aprīkotas ar manuālu vadību.

Taustiņu vadība

Šis vadības veids sastāv no atbilstošu tvaika nosūcēju parametru (apgaismojuma, jaudas, ieslēgšanas un izslēgšanas) iestatīšanas, izmantojot pusapaļus taustiņus.

Noteikta platuma tvaika nosūcēja izvēle ir diezgan svarīgs jautājums, kura risināšanā nepietiek tikai ar finanšu vai estētisko faktoru vadību. Tvaika nosūcēja platums galvenokārt ir atkarīgs no tā attāluma no plīts virsmas un šīs virsmas izmēriem. Attālumam starp tvaika nosūcēju un plīts virsmu jābūt vismaz 60 cm elektriskai plītij un 75 cm gāzes plītij. Tvaika nosūcēja platumam jābūt nedaudz platākam par plīts virsmu. Tiek uzskatīts, ka labākais risinājums ir tvaika nosūcējs, kas ir apmēram 10-15 cm platāks par plīts virsmu. Virtuves nosūcēju standarta izmēri ir 50, 60, 80 un 90 cm.

Kāpēc tieši
NORTBERG?

  • Padomes
    Ātra
    un droša piegāde
  • Padomes
    Produkts
    tieši no ražotāja
  • Padomes
    Kvalitātes
    garantija
  • Padomes
    Garantijas
    un pēcgarantijas serviss